Różnice między pokerem online a tradycyjnym

Pomimo tego, iż nie ma żadnych różnic w zasadach między pokerem „life” a pokerem online to gra się troszkę inaczej. Pierwszą różnicą jest komfort gry. Gdy gramy online to gramy we własnym domu, tam gdzie czujemy się najbardziej bezpieczni,

z dala od zgiełku, presji i hałasu. W zależności od tego, w jakiej formie jesteśmy możemy grać na pieniądze lub za wirtualna pieniądze, dla zabawy i praktyki, nie tracąc przy tym nic.

Poker online niweluje także pewną przewagę dobrych graczy. Nie usuwa jej całkowicie, ale w pewnym stopniu zaniża jej wartość. Chodzi tutaj o tells, czyli zachowania, ruchy i innego rodzaju tiki zdradzające gracza i jego karty. Oczywiście nadal z pewnych zachowań, nawet w pokerze online idzie pewne rzeczy wyczytać, jednak nie jest to tak proste jak podczas gry w tradycyjnym kasynie.

Kolejną zaletą pokera online jest to, że bez problemów możemy grac o stawki, które danego dnia nam odpowiadają. Bardzo ważna jest możliwość uczestnictwa jednocześnie w rozgrywce na kilku stołach pokerowych. Dzięki temu szybciej zdobywamy doświadczenie, ogrywamy się. Poker online daje także dużą swobodę zachowań, możemy słuchać muzyki, zjeść kanapkę, porozmawiać z przyjacielem przez telefon nie narażając się na krzywe spojrzenia innych uczestników rozgrywki, ponieważ oni nie wiedzą nawet, co w danym czasie robimy.