Podstawowe pojęcia w grze blackjack hazardowy

Blackjack hazardowy to gra, która dużą część swojej popularności zawdzięcza błyskawicznemu tokowi rozgrywania i niskiemu poziomowi skomplikowania co pozwala graczom na podejmowanie momentalnych, praktycznie automatycznych decyzji.

W praktyce powoduje to też, że przy jednym stole i z jednym krupierem równocześnie może grać kilka osób ale powstał też w dużej mierze niezrozumiały dla niedoświadczonych graczy slang hazardowy. Nie wszędzie też krupier liczy na głos nasze punkty więc trzeba nieraz pilnować swojego wyniku w pełni samodzielnie. Skupmy się jednak na komendach ustnych dla krupiera gdyż bez nich nawet nie zaczniemy gry. Podstawową komendą jest „hit” oznaczające, że chcemy od krupiera dostać kolejną kartę.
Równie ważna jest komenda „hold”, za pomocą której zgłaszamy posiadanie wszystkich kart, które uznajemy za potrzebne i równocześnie oddajemy inicjatywę krupierowi. Znając powyższe podstawy będziemy już w stanie rozegrać partię blackjacka ale bez kolejnych kilku komend nie zwiększymy maksymalnie naszych szans na poprawienie bilansu naszego konta bankowego na koniec wieczoru w kasynie. „Split” w blackjacku pozwala nam bardzo skutecznie zarządzać ryzykiem gdyż w sytuacji kiedy otrzymamy dwie identyczne karty, wywołując tą komendę podzielimy nasz zakład na dwie części i będziemy rozgrywać de facto dwie osobne partie warte 50% podstawowego rozdania każda. Grając w blackjacka hazardowy bardzo zyskowne może być podwojenie stawki zakładu w momencie gdy suma punktów naszych kart zamyka się w liczbie pomiędzy 9 i 11. Żeby zwiększyć stawkę musimy wydać komendę „double down”.
Pamiętać należy jednak, że zaraz po „double down” krupier automatycznie wykona też „hit” powiększając nasz stan posiadania o jedną kartę. Czasami możemy liczyć na pytanie ze strony krupiera czy decydujemy się na „double down” lecz zwykle trzeba samemu o tym pamiętać.