Pas oznaką tchórzostwa? Bynajmniej

Podczas gry w Texas Hold’em żeton włożony do puli to żeton oddany. Nie mamy żadnej gwarancji, że on do nas wróci, więc musimy go tak traktować. Dzięki takiemu spojrzeniu na grę dużo łatwiej przyjdzie nam podejmowanie decyzji o spasowaniu.

Spójrzmy na karty i zastanówmy się czy chcemy oddać za nie własne, nieraz ciężko zarobione żetony. Z silną ręką taką jak as i król warto doczekać do flopa, jednak także bez przesady, gdyż nie są to na tyle silne karty by zbyt mocno szaleć.

Mimo złudnej siły tych kart może się okazać, że na flopie nic dla nas nie będzie i co wtedy? Podobna sytuacja ma się do niskich par na ręce. Tutaj także powinniśmy się dość poważnie zastanowić nad decyzją. Jest szansa, że po odsłonięciu flopa będziemy mieli seta (trójkę) jednak, co gdy nam nic nie dojdzie, a osoba skompletuje do wyższej pary? Pamiętajmy by nie grać zbyt wielu rąk, a te mocno rozgrywać inteligentnie i agresywnie zarazem.

Jeżeli zaczniemy grać nieroztropnie odwróci się to przeciw nam i zawładnie nami rządza odegrania się, a to najgorszy doradca w pokerze z możliwych. Pamiętajmy, że te żetony, których nie straciliśmy, zarobiliśmy. Dlatego nie bójmy się pasować, to nie oznaka tchórzostwa, a jedynie mądrej, przemyślanej gry.