Metoda Hi- Lo w hazardzie

Oto jak wygląda metoda Hi- Lo w hazardzie

Liczenie kart w blackjacku metodą Hi – Lo, czyli wysokie – niskie, jest strategią polegającą na przypuszczeniu, że gdy w talii do rozdania, pozostaje więcej kart wysokich niż niskich,

gracz ma przewagę w grze. Gracze z doświadczeniem potrafią szybko oszacować, jakie karty leżą już na stole, a jakie pozostają jeszcze w talii. By gracz mógł szybko przeliczać wartości kart, musi znać przypisaną im wartość. Gracz używając systemu Hi – Lo, obserwuje zmiany w stosunku kart wysokich do niskich, dzięki przypisanym wartościom kart:

Karty 2, 3, 4, 5, 6 to wartość +1
Karty 7, 8, 9 to wartość 0
Karty 10, J, Q, K, A to wartość (-1)

W ten sposób gracz otrzymuje tak zwaną wartość bieżącą. Dzięki temu, gracz znając wartość bieżącą kart, która dla przykładu jest wyższa niż 0, wie, że do rozdania krupier ma jeszcze więcej kart wysokich, niż niskich. Gdy wartość bieżąca to mniej niż 0, krupier ma w talii więcej kart niskich. Ponieważ kasyna używają zazwyczaj sześciu talii kart, by obliczyć średnią w stosunku kart wysokich do niskich w jednej talii, gracz dzieli wartość bieżącą przez ilość talii pozostałych do rozdania, otrzymując wartość prawdziwą. Zasady gry oraz strategie używane przez graczy, wydają się być trudne. Jest to jednak trudne na pierwszy rzut oka. W trakcie gry, wszystko nabiera sensu, a przez to gra jest wciągająca i fascynująca. W blackjacku liczą się przede wszystkim umiejętności szybkiego liczenia i strategicznego myślenia. W grze warto szybko szacować sytuację na stole, oraz karty należące do krupiera. Dzięki temu, można stosować strategie i ruchy, które są w grze dozwolone. Doświadczenie w postępowaniu w grze, zdobywa się przede wszystkim przez częstą grę. To dzięki temu, można z powodzeniem wygrywać duże kwoty pieniężne. Blackjack to gra stworzona po to, by dobrze się bawić i by wygrywać. Już dziś sprawdź, jakie to proste. Życzymy powodzenia, zdobywania umiejętności oraz wielkich wygranych.