Gry blackjack w karty

Gdybyśmy chcieli opisać dzieje powstania gry blackjack w karty, musimy cofnąć się do osiemnastego wieku. Jak bowiem donoszą legendy, blackjack powstał właśnie w osiemnastym wieku we Francji. Następnie gdy Francuzi – koczownicy,

szukali nowych miejsc zamieszkania, gra blackjack wraz z nimi powędrowała do Stanów Zjednoczonych. Tam również przyjęła się jako wyśmienita i emocjonująca rozrywka i w dziewiętnastym wieku zaczęła zdobywać nowa popularność.

Dzięki łatwości i pasjonującemu przebiegowi gry, blackjack rozprzestrzenił się również w całej Europie, po wszystkich słynnych kasynach. Następny rozkwit i skok popularności blackjack przeżywał w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych dwudziestego wieku, kiedy to uczony matematyk opracował i wydał książkę o strategiach w grze karcianej blackjack. Książka ta szybko obiegła cały świat i stałą się światowej sławy bestsellerem, dzięki czemu blackjack zyskał jeszcze większą popularność oraz więcej chętnych graczy w kasynach.

Z początku ksiązka ta wywołała pospolite ruszenie wśród właścicieli kasy, którzy zmienili zasady gry, aby było trudniej wygrać, jednak po znacznym spadku zainteresowania blackjack’iem, zasady gry wróciły do swojej pierwotnej postaci. Sprawdz nasze gry blackjack w karty i baw sie dobrze.